A több rangos díjjal is elismert folyamatról Farkas Attilát kérdezte a Kossuth Rádió.
Tavaly novemberben a Virágos Magyarország Környezetszépítő Versenyének Arany Rózsa Díját, decemberben pedig a City Hungary Program Holnap Városért díját ítélték oda Egernek.
A Kossuth Rádió ennek kapcsán kereste meg Farkas Attila alpolgármestert, aki elmondta:
„2019 óta a városstratégia meghatározó eleme Eger zöldítése”.
Számos ezt elősegítő program indult, többek közt a „Fogadj örökbe egy fát!”, amelynek keretében az egriek a lakókörnyezetükbe fákat, fás szárú növényeket igényelhetnek azzal a feltétellel, hogy vállalják azok elültetését és gondozását. 2023-ban ez két alkalommal, tavasszal és ősszel is megvalósult, így az önkormányzat több száz fát és cserjét osztott ki.
„Városunkban büszkék lehetünk az épített és a természeti környezet harmóniájára”
– hangsúlyozta Farkas Attila.
🥇🏆Díjak és elismerések szeretett városunknak, melyekre minden egri méltán büszke lehet
👍👏A tavalyi évben két kimagasló elismerést is kapott városunk, mely fontos visszajelzés a elmúlt évek munkájáról.
🌹🌼A Magyar Turisztikai Ügynökség által szervezett Virágos Magyarország Környezetszépítő Versenyének 30. jubileumán városunk zöldfelületeinek gondozásáért, ápolásáért, a város virágosításában és zöldítésében folytatott munkánkat Arany Rózsa Díjjal jutalmazta a zsűri.
🏢🏡🌳Szintén még tavaly év végén a City Hungary Program részeként Eger városa elnyerte a „Holnap városáért” díjat természeti erőforrás-hatékonyság kategóriában. A környezetvédelemért, a város zöldítéséért, a föld, víz, levegő használatának optimalizálására tett erőfeszítéseinket, valamint az energiatudatos szemléletünket és gyakorlati megvalósítását értékelte a legkiválóbbra a szakmai zsűri.
🗣Az elért eredményekről, a koncepcióban való gondolkodásról és a fenntartható fejlődésről nyilatkoztam a Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.
Posted by Farkas Attila on Monday, January 15, 2024
Hozzátette: az önkormányzat nem csak növények ültetésével igyekszik tenni e cél érdekében. A városvezetés ezen a téren is a komplex, koncepcióban gondolkodásra törekszik. Ennek jegyében indult el a közösségi kerékpár-hálózat kiépítése, melynek köszönhetően Eger ma már észak-dél irányban teljesen végig biciklizhető.
A tavalyi évtől elekromos roller-szogáltatás is elérhető a városban, és nagy előrelépés volt az 1000 forintos éves buszbérlet bevezetése is.
„Arra szeretnénk ösztönözni az embereket, hogy, ha lehetőségük van rá, tegyék le az autót és más közlekedési módokat használjanak” – mondta el az alpolgármester.
Hozzátette: a tudatos energiahatékonyág is fontos cél a város számára. Ezt segíti elő többek közt az is, hogy az önkormányzati intézmények fényforrásait LED-izzókra cserélték, és indítottak egy lakossági csereprogramot is.
Többek közt ezekért a kezdeményezésekért nyerte el tavaly decemberben Eger a Holnap városáért díjat természeti erőforrás-hatékonyság kategóriában.