Tovább jutottak az egri vízilabdás lányok az Eurokupában

A nemzetközi sorozat pireuszi nyolcaddöntős csoportjában második helyen végzett a Tigra-ZF Eger csapata, így a legjobb nyolc köré kerültek – adja hírül az Agriasport.

A csapat minimális célkitűzése az volt, hogy a francia bajnok Nizzát legyőzzék. Ez pénteken nagyszerű teljesítménnyel, 18-9-es győzelemmel sikerült is. Szombaton a máltai Sirens gárdáján simán 28-3-ra átgyalogoltak a mieink.

Vasárnap már az volt a tét, hogy az egriek az első, vagy a második helyen mennek tovább. A mieink remekül kezdtek, a mérkőzés egy pontján 5-2-re is vezettünk. Még hat perccel a vége előtt is 11-10 volt az állás a mi javunkra, ám a görögök kétakciógóllal megfordították a meccset, s így 12-11-re ők győztek.

Aaaz Europuka negyeddöntőjébe a Tigra-ZF-en kívül az UVSE és a Ferencváros is bejutott.

(Fotó: Egri Vízilabda Klub)