Az egri vízipólós fiúk és lányok is megverték a BVSC-t

Férfi és női csapatunk is a zuglóiakat fogadta szerdán a bajnokságban – és mindketten begyűjtötték a három pontot.

Elsőként a fiúk ugrottak medencébe, és az első negyedben meg is szerezték a vezetést. A második negyedben – jelentős részben a mieink irányába szokatlanul szigorú bírói gyakorlatnak köszönhetően – a BVS kiegyenlített, és a második félidőre már vezetéssel fordulhattak rá.

A meccs második felében aztán az egri fiúk világossá tették, ki az úr a medencében. A harmadik negyed végére már két góllal vezettünk, s bár az utolsó negyedben a zuglóiak is kitettek magukért, a végeredmény is ilyen arányú egri győzelem lett. (16:14)

Az este a női csapatok összecsapásával folytatódott. A meccs jól indult, az első negyedet 3:2-re nyertük. A második negyed kifejezetten kemény volt, ám a BVSC csak pár percre tudott kiegyenlíteni. Az első félidőt két gólós előnnyel zártuk.

A vezetést a második játékrészben sem adtuk ki a kezünkből, igaz, a negyedik negyedben azért a fővárosiak is odatették magukat. A végeredmény 15:12-es ragyogó győzelem lett.