Felháborodva tapasztalta egy vendég a higiéniai körülmények látványos romlását az egri strandon – derül ki a HEOL cikkéből.
„A minap az egri strandon jártam, ahol nagy megrökönyödésemre a korábbi tapasztalatokkal ellentétben nem épp tisztaság uralkodott egyes részeken” – áll a Heves megyei portálnak küldött olvasói levélben.
„Az öltözőszekrény annyira koszos volt, hogy zacskóba tettem bele a ruháimat. Szintén koszos volt a medence csempéje és a járólap is”
– írja a döbbent strandlátogató, aki a problémát jelezte a személyzetnek, akik azt válaszolták, hogy nem tudnak mit csinálni, de továbbítják a jelzést az illetékesnek.
A portál megkerésére az Eger Termál Kft. azt írta: a tisztásággal kapcsolatos észrevételt jelezték a takarítást végző partnercégüknek, a későbbiekben pedig még nagyobb figyelmet fordítanak munkájuk ellenőrzésére.
Nos, ez a helyzet talán elkerülhető lett volna,
ha az előtt fordítanak legalább egy kicsi figyelmet a takarítócégre, mielőtt öt évre kötnek velük 600 millió forintos szerződést.
Persze, elképzelhető, hogy nagyon is gondosan volt kiválasztva a megbízást elnyerő vállalkozás – csak nem éppen a szakmai alkalmasság volt a döntő szempont.
600 milliós üzlet 6 nappal a bejegyzés után
A strandon június óta a parkfenntartási, hulladékkezelési, általános és medencetakarítási feladatokat a B és Z Trend Kft. végzi. A Szabó Béla ügyvezető által vezetett céget
a cégbíróságon mindössze 6 nappal a szerződéskötést megelőzően jegyezték be.
A megállapodás szerint a cég öt év alatt összesen 600 millió forintot kap e munkák elvégzéséért. Korábban ezek a feladatok a Városgondozáshoz tartoztak, tehát
az önkormányzati intézményrendszeren belül oldották meg őket, így a városnak ez plusz pénzébe nem került.
Az EVAT Zrt. által üzemeltetett strand élére a februári közgyűlés döntésének értelmében került új igazgató. Molnár Lászlót a Fidesz javalatára nevezték ki. Ezt követően cserélték le – közbeszerzési eljárás nélkül – a Városgondozást egy külsős, pár nappal korábban létrehozott cégre.
A fürdő körüli több mint gyanús jelenségekre Farkas Attila alpolgármester, majd Mirkóczki Ádám polgármester is felhívta a figyelmet.
„Orojánék embere, Molnár László a Termál új kinevezett igazgatója egy tollvonással több mint félmilliárd forintot szervezett ki a cégcsoportból egy napokkal korábban létrehozott cégnek (…) Ez egy nettó korrupciós történet”
– fogalmazott szeptemberi sajtótájékoztatóján Mirkóczki Ádám.
(Fotó: az Egri Termál- és Strandfürdő Facebook oldala)